Poštovani, Početkom septembra imala sam bolove i blagi otok ahilove tetive obe noge -tenditis Obrtila sam se fizijatru gde sam dobila 10 dana elektro terapija kao i gel za mazanje .(Mislim da je bio Synedol) sa sugestijom da nenosim ravnu obuću. U prvim danima bolova tetive - ispod zglobova obe noge (preko noći) su se pojavili kao neki mali otoci ,Mada mi vise liče na blage podkožne meke izrasline.(nema nikavog bola) Ahilevo tetive su se dosta dobro oporavile ali i dalje nespadaju pomenuti otoci. Molim za vase miljenje.

    Odgovoreno: 04. 01. 2021.
    • Poštovana

      upale Ahilove tetive su dosta uporne i dosta teško se tetive "vrate" u prvobitni oblik. Otok zna da traje i nekoliko meseci. Za lečenje otoka koristi se fizikalna terapija, kreme, nošenje uložaka a sada je počelo sa primenom injekcija u obolelo mesto. Naime, pod kontrolom UZ radi se lokalna aplikacija leka /ili PRP ili preparat hijaluronske kiseline ili Guna preparati). Koji će se preparat ordnirati zavisi od UZi kliničkog nalaza na teivi