Oteklo mi je koleno i trpim jak bol vec par dana bol je predelu ispod casice sa leve strane malo se i proteze ka gornjem delu kolena ali je najjaci ispod casice. Jedva hodam bol je jak i ne mogu nikako da nadjem polozaj da me ne boli kreme protiv bolova ne pomazu. Desilo mi se da sam malo nogu nezgodno okrenula dva dana i od tad su bolovi. Da li moze biti povreda meniskusa ili nekog dela kolena?

    Odgovoreno: 04. 01. 2021.
    • Poštovana

      Neophodan je klinički pregled ortopeda da bi se postavila prava dijagnoza. Meniskusi najčešće ne stradaju nakon malog uvrtanja noge, češće na takve povrede reaguje hrskavica u kolenu. Savetujem da izmasirate ledom koleno, a nakon toga malo zagrejete /ćebe ili peškir/ pa onda namažete kremu. Takodje savetujem da popijete neki lek za bolove /Brufen, Diklofen.../