Dobar dan, dijagnostikovana mi je parcijalna roptura tetivno misicnog spoja, ahilove tetive i lista.. Trenutno mi je noga u natkolenom gipsu, postoje razlicita misljenjanu duzini imobilizacije ovog tioa, zatim podkolenog gipsa, i posle eventualnog nekih steznika..sa sukcesivnim vracanjem ugla stopala ka normali.. Hteo sam da vas pitam za misljenje, kada se skida natkoleni gips, i kako se dalje odvija tajming menjanja gipsa, polozaja stopala itd.. Hvala unapred. Nemanja

    Odgovoreno: 25. 11. 2020.
    • Dobar dan

      svaku povredeu Ahilove tetive lečim operativno. Neoperativno lečenje je retervisano ako pacijent iz bilo kog razloga ne želi operaciju. U tom slučaju se /najčešće/ gips odnosno ortoza koriguje na tri nedelje. Na taj način se postiže odgovarajuća dužina i funkcija tetive. Kada će se tačno to raditi treba da pitate Vašeg ortopeda, jer on zna kolika je ruptura i koliko je oštećenje