Postovani, zanima me da li mozete da mi objasnite rezultate povodom snimanja kolena: Prisutne degenerativne promene na oba tibiofemoralna zgloba-u vidu umerenog suzenja interartikuralnog prostora, naglasenije obostrano medijalno, sa prisutnim zasiljenosti kvrzica interkondilarnih eminencija i umerenim rubnim osteofitima, naglasenije desno. Obostrano prisutno suzenje patelo-femoralnog zgloba. **Da li to znaci da je bol koji imam zbog kostiju ili je ipak u pitanju tetiva? Bol traje skoro 2 meseca.

    Odgovoreno: 25. 11. 2020.
    • Poštovana

      suženje intraartikularnog prostora je prvi znak za degenerativno /oštećenje hrskavice/ kolena. Promnene na patelofemoralnog zglobu /zglob između čašice i butne kosti/ su takođe znak degenerativnoh promena na kolenu. Neophodno je da se javite nadležnom ortopedu ili fizijatru da bi se utvrdilo odakle je bol, šta Vas boli i kako da se ta bol leči