Pozdrav! Javlja vam se djevojka od 20 godina,163 cm visoka otprilike oko 75 kg. Imam problem sa koljenom,točnije nestabilnost,bol,trnce,grčeve u koljenu,žarenje... Na MR mi je očitana Trohlearna displazija tipa C po Dejouru,ostalo primjeren nalaz. Na RTG mi je očitano suspektna manja količina izljeva u suprapatelarnom rescusu. Zanima me što slijedi operacija ili fizikalna? Koliko je teško oštećenje? Koliko traje oporavak? I imam li razloga za brigu? Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 25. 11. 2020.
    • Poštovana

      Na osnovu ovoga šta ste napisali savetujem fizikalnu terapiju, Takođe savetujem da se javite neurologa da proveri neurološki status

      Niste napisali od kada imate probleme sa kolenom, koliko traju, kada se javljaju (u mirnu, posle napora, tokom vežbanja) Da li ste do sada nešto operisali? Uzimate neke lekove stalno?

      Veiki pozdrav