Poštovanje,

    pre tri i po meseca sam pao sa motocikla i pukao mi je prednji ukršteni ligament kolena. Na snimcima (magnet, rtg i ultrazvuk) se, po rečima ortopeda nije videlo da li je nastradao i meniskus. Savetovano mi je mirovanje, da noga bude u elevaciji, led, flamin. Nakon dve nedelje sam otišao na pregled i pošto mi se stanje nije poboljšalo, ispravljena mi je noga na silu (na 30 stepeni) i stavljena mi je longeta. Nakon dve nedelje sam ponovo otišao i tretman mi je ponovljen, ovaj put, noga je bila na 10 stepeni. Nakon skidanja longete sam išao na fizikalnu terapiju 25 dana, međutim nisam video poboljšanje, otok je i dalje tu, i dalje ne hodam bez štaka. Nogu mogu da savijem mnogo više od pređašnjih 100 stepeni ali ekstenzija je ostala kao i na dan skidanja gipsa. Danas sam išao kod drugog, takođe cenjenog ortopeda, nakon petominutnog pregleda je rekao da je došlo do pojave tzv. "sudek-a" iliti Algoneurodistrofije. Predloženo mi je da pređem u KC na fizioterapiju a ja i dalje nisam siguran u kom smeru ide moj oporavak, ovo traje neobično dugo i skoro da se nikakve promene ne dešavaju. Molim Vas za savet jer nemam nikakav bol u kolenu dok ne probam da ga na silu ispravim više od onoga što mogu. Bol se takođe javlja ako stanem na nogu celom težinom i gurnem rukom butnu kost unazad kako bih je ispravio što više, bol je jako oštar. Ne znam koju od 250 slika sa MR-a da priložim. Hvala.

    Odgovoreno: 30. 11. 2020.
    • Poštovani

      da sam ja Vaš ortoped, svetovao bih Vam operativno lečenje u smislu artroskopije kolena. Ovim vdom lečenja postavljamo pravu dijagnozu i rešavamo problem. Nakon operacije ide fizikalna terapija i postepeni oporavak. Koliko će taj oporavak trajati mogu Vam reći posle operacija

      Srdačan pozdrav