Postovani, U udesu, koji se dogodio pre 2 mjeseca, sam, izmedju ostalog, povredio i levo rame. Ortoped zaduzen za moj slucaj je nasao lom skapule i rekao mi da nosim mitelu 5 nedelja i posle toga mi rekao da polako vezbam. Nakon odredjenog vremena rame je pocelo dame boki i dami trni cela ruka. Rame mi je 'palo' i lopatica mi stoji nize od zdrave lopatice. Na nagovor fizioterapeuta sam odradio MRI. Zamolio bih Vas da mi protumacite izvestaj koji saljem u prilogu. Da li je neophodna hiruska intervencija? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 23. 09. 2020.
    • Poštovani

      bolji uvid u stepen Vaše povrede dao bi rtg snimak odnosno snimak magnetne rezonance

      Takodje vam savetujem ponovni pregled ortopeda koji treba da odredi kako ćete se dalje lečiti (operacija ili neoperativno lečenje). Vi kažete "palo rame" da li to znači da je ono niže u odnosu na desno rame,da li imate pokret u ramenu,šaci.....?