Poštovanje! Svakim danom sve teže i teže hodam. Na početku da kažem da nisam gojazan (visina 177cm, težina 77kg) 2012.g. mi je uklonjen lateralni meniskus iz levog kolena. Brzo sam se oporavio nakon operacije, ali krajem prošle godine sam primetio kako me kolena sve više i više bole. U stanju mirovanje nema tegoba, ali nakon nekoliko koraka već nastaje problem. 31.7. ove godine sam bio kod privatnog ortopeda, koji mi je kolena pregledao ultrazvučno. Uspostavio je dijagnozu i to sve lepo napisao, ali na latinskom. Napisaću vam tačno onako kako piše na papiru.

    "Dg. Status post Op. genus sin., menisectomia partialis later. Chrondromalatio patellae sin. Synovitis reactiva genus sin. Lesio LCM genus sin. Degeneratio menisci medialis cornu posterior genus sin."

    Molio bih da mi neko prevede, jer nemam pojma šta mi je s kolenima. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 23. 09. 2020.
    • Poštovani

      savetujem vam da uvek pitate ortopeda koji vas pregleda sve što vas zanima

      Na osnovu UZ nalaza mogu Vam reći da imate upalu sluzokože kolena,manje oštećenje hrskavice čašice kao i oštećenje meniskusa. Savetujem Vam pregled ortopeda,sa svim nalazima koje imate kako bi se odredilo dalje lečenje