Postovani doktore, imam 38 godina i u poslednje vreme imam krckanje kuka (pravilno i uvek pri odredjeni. pokretima) i neprijatnost pri trcanju u vidu "kocenja" kuka. Vidim da je ovde u ponudi pregled sa ultrazvukom. Da li i ovaj problem moze tako da se dijagnostifikuje? Sta se predlaze za pocetak - ultrazvuk, rendgen, MRI.... ?

    Odgovoreno: 19. 09. 2020.
    • Poštovana

      izvinjavam se ako meni niste postavili pitanja,ali biću slobodan da dam odgovor

      Krckanje kuka je najčešće znak bolesti tetiva i mišića oko zgloba kuka,koji se nalaze u neposrednoj blizini proksimalnog dela butne kost. Dijagnoza se postavlja kliničkim pregled,koji je preko 50% postavljanja dijagnoze. U zavisnosti od kliničkog nalaza odredjuje se dodatna dijagnostika (Ultrazvuk,RTG....)

      Mozete da počnete sa korišćenjem preparata koji imaju u sebi kolagen (moze da pomogne,ali vam svakaka savetujem prvo pregled ortopeda. Veliki pozdrav