Imam 78 godina. Imam bolove ledja i takodje nalaze vit D 11.68. Doktor mi je prepisao 8 nedelja po 25000 jedinica jednom dnevno ali ne osecam neko poboljsanje Da li vi mislite da bi trebalo nastaviti sa vit D, povecati dozu ili uraditi neku drugu analizu. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 17. 09. 2020.
    • Poštovana

      da bi vit D dao bilo kakve rezultate potrebni su meseci korišćenja. Ovaj vitamin ima zadatak da pomogne očuvanju koštane mase a ne da smiri bolove. Za smirivanje bolova se koriste analgetici (Brufen,Diklofen,Nimulid....)

      Vidite sa vašim lekarom koliko je to oštećenje kičme (on to najbolje zna) i ako je potrebno on će korigovati terapiju