Pre godinu i po dana rečeno mi je da i am strs prelom radijusa. Ja sam radila rtg kad su poceli jaki bolovi (obicno u toku i nakon treninga boxa, kasnije stalno) na koji se slabo ista vidjelo, pa sam uradila ct i na kraju magnet. Sve to je trajalo nekih 4 meseca i ruka je stalno bila aktivna. U pitanju je desna ruka radius. Nakon svih tih nalaza ponovo sam uradila rtg i receno mi je da je u pitanju stres prelom, jer se video kalus kao posledica zarastanja, ali posto je proslo dosta vremena i ruka je vec bila zarasla predlozi li su samo posedu ruke. Bol se smanjila i nestala, ali dalje periodicno osjecam to mjesto. Neku neprijatnosti, iako to vise nije ona ista bol. Moje pitanje je da li je to normalno da nakon godinu i po dana i dalje osecam to mjesto i bol čim malo više aktiviram ruku . I dalje se bavim sportom, mada ne vise boxom. Nalaz magneta je glasio ivako:na ventralnom aspektu srednje dijafize evidentni znaci kortikalnog raslojenja, umerenog edema i sasvim diskretna periostalna apozicija ven ruba kortrksa, u dužini od 18 mm debljine raslojenog segmenta u AP oko 4,5mm. Aktuelno bez značajne koštane separacija koštane srži i bez periostalnog edema mekih tkiva.

    Da ponovim pitanje, da li je normalno da i dalje posle godinu i po dana osjecam nelagodu na tom mestu?? Puno hvala na odgovoru..

    POŠALJITE