imam 43 godine U pitanju je prelom skočnog zgloba. , nakon povrede sam nosio longetu 4 dana dok nije splasao otok zatim gips još 21 dan do kontrolnog snimka. nakon kontrolnog snimka su mi zamenili gips koji bih trebao da nosim još 4 nedelje.

    Ja tražim i drugo mišljenje, jer su mi rekli da nije došlo do zarastanja.

    u prilogu sam postavio rendgenski snimak na dan povrede 07.08.2020. i kontrolni snimak od 01.09.2020.

    Odgovoreno: 09. 09. 2020.
    • Poštovani

      kod obakvih preloma skočnog zgloba nosi se gipsana imobilizacija najmanje 6 nedelja a nekad i 9 nedelja. Pored rtg snimka dužina nošenja imobilizacije zavisi i od kliničke slike na nozi (bol,otok,kakva je koža...).
      Samo polako biće sve to u redu,veoma ratko se dešava da takvi prelomi ne zarastu