Poštovani,

    Imam problem sa bolom oko pripojišta tetiva kako kažu lekari. Bol je umeren ali konstantan, traje već nekoliko meseci, tačnije od aprila. Prva dijagnoza: Chondromalacia patellae l. sin M22.4, terapija nije dala rezultate. Na drugom pregledu lekar je ustanovio na ultrazvuku da se radi o upali pripojišta tetiva dg: Enthesitis pes anserinus sinsitri, Dobio sam terapiju, bilo je malo bolje ali bol i dalje postoji. Umeren ali konstantan. Nekada bude jači nekad slabiji a ne mogu da utvrdim od čega zavisi. Krećem se najnormalnije i bol se ne pojačava pri nekom od pokreta. Zbog prirode posla dosta sedim i to ne mogu da promenim, trudim se da mi noga bude ispravljena i da ustajem što češće. Molim Vas za savet, jer gelovi ne pomažu a bol ne prolazi? Napominjem da imam dva izveštaje specijalista iz aprila i juna sa gore navedenim dijagnozama. Rtg snimak (nalaz uredan) na ultrazvuku levog kolena uočena upala. Hvala.

    Lep pozdrav, Nikola

    Odgovoreno: 17. 08. 2020.
    • Poštovani Nikole

      problemi sa i oko kolena su brojni a rešavaju se ili fizikalnom terapijom ili operacijom. Da bi utvrdio o čemu je reč i koji vid lečenja je potreban u vašem slučaju,treba da se uradi klinički pregled ortopeda. Tako da vam savetujem da se javite na pregled

      ponekad pomažu i lekovi poput Fortinn-a. To je lek u obliku praška koji se rastvoro u vodi i popije

      Nadam

      se da sam malo pomogao