Poštovani,

    Pre 20 dana sam polomio desnu nadlakticu u saob.udesu pod DG: S42.2 Fractura numeri,extremitalis,proximalis,dex

    Nakon RTG stavlja se povez,zavoj preko ramena i ruka stoji u miteli. Nakon kontrole 8.og dana daje se nalaz: Kalus stvoren, analgetika pp, mirovanje. RTG odrađen.

    Nakon kontrole 16.ti dan: i dalje mirovanje,analgetika pp,kontrola uz novi RTG za 8 dana.

    Moje pitanje je:

    Ruka,tj.nadlaktica boli poprilično,mirujem,spavam na leđima,brufen 600 5-6x1 ,ne mogu bez. Bolovi neznatno reducirani u odnosu na dan povrede. Hematomi u prolazu,saniraju se Hepathtombin gelom.

    Da li je normalno da ruka boli i nakon 20 dana,da li smem u njoj držati list papira,kucati na tastaturi računara, te istu spuštati uz telo van mitele,te da li pogrešnim potezima eventualno u snu i sl mogu načiniti štetu,te da li sam postao invalid? RTG snimke nemam.

    Sve što vas pitam rukujući ortoped nije saopštio,molim vas za kraći odgovor.

    Zahvaljujem!!

    Odgovoreno: 09. 08. 2020.
    • Poštovani

      za detaljniji odgovor neophodan je rtg snimak

      Bez snimka mogu reci sledeće-da bi prelom nadlaktice zarastao potrebno je mirovanje rukom 6 nedelja. Nakon toga se počinje sa fizikalnom terapijom

       Ne savetujem pisanje na tastaturi,spuštanje ruke...... dok ne prodje ovaj period

      Nadam se da sam malo pomogao,a ako budete imali rtg snimke dopuniću odgovor