Imala sam dvostruki prelom kosti.Fibula i maleoulus medialis.Nakon 2 mjeseca sam trebala vaditi 2 sarafa ,a nakon 2 godine plocicu i saraf.Za vadjenja 2 sarafa moj hirurg mi je preporucio lokalnu ili spinalnu da izaberem.On je upoznat sa mojom netolerancijom na bol zato mi je i dao izbor.S obzirom na sadasnju situaciju oko korone samo se hitni slucajevi rade .Tako da opcija sa spinalnom anestezijom jos nije moguca,dok sa lokalnom jeste.Posto je proslo je 3 mjeseca od operacije.Mozete li mi reci koliko najduze smijem cekati ,a da ne dodje do otezanog vadjenja sarafa .I da li postoji lokalna anestezija koja je jaca ukoliko ne budem mogla cekati? Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 30. 07. 2020.
    • Poštovana

      vadjene šrafa sa spoljašnje strane se radi u lokalnoj anesteziji u 99% slučajeva. U mojoj praksi retko bolesnici ne mogu da izdrže tu intervenciju. Ta se operacija radi kako mogli da počnete da gazite punom težinom na stopolo i da se ubrza obnavljanje funkcije stopala. Nadam se da razumere zašto je to potrebno uraditi i koliko možete da čekate