Dobar dan. Nakon ozlijede koljena obavio sam MR i dobio slijedeci nalaz. "Na MR pregledu desnog koljena, nativno standardnim protokolom vidi se manji hrskavicni defekt uz edem subhondralne kosti na straznjem dijelu lateralnog femoralnog kondila, OCD. Neravna je i hrskavicna pokorovna ploha na lat tibijalnom kondilu. Hondromalacija I/II st na pateli, vise med i lat rubu uz naznacenmedijalni tilt. Vidi se entezopatija i enzitis na tibijalnom hvatistu patelarnog lig. Tek umjereni znaci enzitisa na patelarnom hvatistu tetive kvadricepsa. Jednoliko je povisen intenzitet signala na ACL koji je blago neravne dorzalne konture, moguce stanje nakon parcijalne rupture. PCL, MCL, LCL su urednog prikaza. Nema signifikantne dinamike u prikazu meniska. Uz straznji rog med meniska vidi se sitna cista vel 3,8mm. Uz donji dio PCL vidi se cista vel oko 10x5mm." Mozete li mi malo pojasniti nalaz i dati svoje misljenje i savjet sto dalje napraviti. Hvala.

    Odgovoreno: 29. 07. 2020.
    • Poštovani

      u opusu ove magnetne rezonance,vidi se da postoji manji defekt hrskavice. Ovaj defekt vam može praviti probleme,ali savetujem fizikalnu terapiju,vežbe jačanja muskulature i korišćenje lekova za hrskavicu (Peptan C kolagen,DONA,Fortin....) Ako to ne pomogne dolazi u obzir operativno lečenje u smislu artroskopije kolena.

      Veliki pozdrav