Dobar dan,Trebala bih na operaciju vadjenja sarafa iz podrucja zgoba,Pa bih zeljela Vas savjet ,jer su mi ponudjenje dve opcije. Da se radi u lokalnoj ili spinalnoj anesteziji.Jako lose podnosim bol.Prva operacija dvostrukog preloma noge je radjena u spinalnoj,a za ovu se uobicajno primjenjuje lokalna.Sad bih trebala da odlucim ,ali mi treba vise infromacija.Hvala Unaprijed

    Odgovoreno: 09. 07. 2020.
    • Poštovana

      niste tacno rekli koja je operacija uradjena. Ako se planira vadjenje transidesmalnog šrafa (koji se vadi kod prelom skočnog zgloba), možete slobodno u lokslnoj anesteziji. T se operacije i rade u lokalnoj anesteziji i Vi možete odmah kući.

      Ako je u pitanju vadjenje većeg broja šrafova ili ploče (to ću Vam reći na osnovu nalaza kolege koji Vas leči) onda je potrebna spinalna ili opšta anestezija

      srdačan pozdrav

Komentari na pitanje: #171131

    • Hvala Vam na odgovoru.Plocica i saraf su predvidjeni da se vade nakon 2 godine.A 2 sarafa nakon 2 mjeseca.Imaka sam dvostruki prelom.Prelom fibule i sa jedne strane i maleoulusa medialisa sa druge.Zbog ove situacije se rade samo hitni slucajevi.A sada je vec proslo mjesec dana od zakazanog roka.Moj hirurg mi je preporucio zbog moje biram izmedju lokalne i spinalne.On poznaje moju netoleranciju za bol pa ne zna kako bih podnijela lokalnu.Da li mi mozete jos samo reci koji period jos ja mogu cekati da kost ne sraste i vadjenje bude otezano i da li postoji jaca lokalna anestezija koju bi mogla koristiti ?Hvala Vam unaprijed i na Vasoj ljubaznosti i odgovoru.