Poštovana(i),

    Pre 6 dana moj dečko je na fudbalu povredio ključnu kost (prelom je u pitanju). U Urgentnom centru su mu izvršili imobilizaciju osmicom. Jako ga je bolelo i taj deo je bio otečen. Već tri dana taj otok se spustio na ruku (od bicepsa pa sve zaključno sa prstima). U pitanju je jako veliki otok. Vratili smo se u Urgentni i rekli su da je to normalno, međutim otok je sve veći i veći. Interesuje me da li je to zaista normalno? Stavljali smo oblogle (led, kupus...), ali ništa nije pomoglo.

    Unapred zahvalna na pomoći,

    Jelena Lazarević

    Odgovoreno: 07. 07. 2020.
    • Poštovana Jelena

      pojava hematoma i otoka je normalna pojava nakon preloma svih kostiju u telu. Krv je pre svega vodeni rastvor i normalno je da se spušta ka "dole". Ono što nije normalno jeste da se javi trnjenje u ruci na kojoj je prelomljena ključna kost. Ako se to javi obavezno se javite ortopedu

      dosta bi pomoglo pri ovoj online konsultaciji snimak ramena i ruke Vašeg dečka i rtg snimak

      veliki pozdrav