Poštovani,

    Prije 15 dana sam operisao unutrašnji meniskus. Bio sam na kontrolu kažu da je sve u redu da radim neke lagane vježbe i fizikalnu ali nista da ne naprežem naredno mjesec dana tj do sledeće kontole. Možete li mi reći da li ja mogu šta uraditi kako bih ubrazao opravak, jer koliko čitam ljudi se dosta brzo oporave i vrate svakodnevnik aktvinostima.?! Inače dosta kvalitetno se oslanjam na nju i nosim steznik po nkekad jer imam osjecaj da mi je onda lakse da gazim i osjecam da mi je noga čvršća. Hvala.

    Odgovoreno: 03. 07. 2020.
    • Poštovani,

      brzina oporavka nakon operacije meniskusa zavisi i od veličine operisanog meniskusa. Vežbe jačanja mišića obavezno,savijanje kolena do granice bola,hod sa štakam uz oslonac do granice bola-to je sve što možete sami da radite kod kuće. Savetujem da se obavezno javite fizijatru,koji će vam prepisati i pokazati odgovarajuću fozikalnu terapiju kako oporavak bio brži