Postovani, pre mesec dana sam se ubo na trn. Otisao sam u hitnu posto mi je odmah otekla rukla, oni su mi postavili gazu i namazali neku mast. Posle nedelju dana mi je spao otok. Sada nakon mesec dana ruka mi je bas otekla udvostrucila se. Primio sam preko 20 pancilina i 14 gentamicina, otok je spao ali je mali deo ostao. Doktor me je poslao na ultrazvuk i rendgen. U izvestaju radiologa stoji " Linearna hiperhogena struktura u duzini od oko 2 cm koja se diferentuje u metatarzalnoj regiji III prsta odgovara stranom telu (trn) sa okolnim hipoehogenim slojem debljine 5mm i inflamacijom okolnih mekotkivnih struktura."Radi se o levoj saci. Nakon ovoga sam otisao kod ortopeda koji je rekao da nikako ne preporucuje operaciju jer postoji veliki rizik od ostecenja nerava i smanjene funkcije sake. Molim vas za savet. I da mi objasnite zasto je manji rizik ostaviti strano telo u ruci, jer koliko ja razumem infekcija moze opet da se desi , a mozda cak i da predje u krv. Takodje bolovi postoje i limitiraju moje radne mogucnosti. A brufeni polako prestaju da deluju.

    Odgovoreno: 20. 06. 2020.
    • Poštovani

      oko svih stranih tela otganizam napravi kao neku opnu,čauru,ne dozvoljavajući da se dalje šire po organizmu. Ako je strani predmet mali,operacijom treba da se nadje,da se oslobode tetive,živci,krvni sudovi,kojih u šaci ima mnogo i postoji veliki rizik za njihovo oštećenje tokom operacije. Vi možete da tražite operaciju ali morate biti svesni svih rizika koja ona nosi