Poštovani, Slomila sam čašicu na kolenu pre dve nedelje. Nije bilo operacije kosti se nisu razdvojile , juče sam bila na kontroli i samo su mi dotegli longetu i rekli da smem da se oslanjam na nogu. Nisu me opet snimali. Zanima me da li je važno da se opet snimi i da li smem da vežbam tu nogu i koliko? Inače imam i početak gonartroze... Kada se oslanjam boli, koliko da forsiram oslanjanje, da li je moguće da nešto iskomlikujem oslanjanjem ili vežbanjem?

    Hvala puno!

    Odgovoreno: 20. 06. 2020.
    • Poštovana

      čašica ne učestvuje u prenošenju sila na podlogu pa zato možete i trebate da hodate. Prelomi čašice se retko dodatno pomeraju pa je prvi kontrolni snimak potrebno uraditi za oko 4 nedelje od preloma da se vidi zarastanje preloma. Za sada nema odmarajte,ne vežbajte koleno