Na RTG snimcima C5/c6 ventralno vidi se osteofit koji ima tendenciju premostenja navedwnog i.v prostora,a u dorzalnom dijelu i.v prostor diskretno uzi sa rubnim osteofitima,u smislu spondiloze sa diskopatijom opisanog nivoa. Dva kalcifikata u regio nuhe.

    Molim vase misljenje! Lijep pozdrav,Alma

    Odgovoreno: 26. 05. 2020.

Komentari na pitanje: #169976

    • Alma Mlinaric 26. 05. 2020.

      Snimak nisam dobila lično, užasan bol u cervikalnom djelu koji se spušta i na torakalni dio kičme. Povredu nisam imala. Isti bol udara u grudni koš, trnjenje prstiju i hladnoća istih, pri okretanju vrata samo čujem pucketanje. Preporučeno mi je mirovanje, radim u staračkom domu gdje veoma često dižem pacijente. Bol me probudi i noću, ovisno kako ležim. Lijep pozdrav!