Postovani,

    molim Vas za savet, jer ne mogu da dodjem do vas. O cemu je rec... supruzi je na radu u Nemackoj (restoran), tokom rada tj vecih napora, 25.12 prosle godine doslo do velikih bolova u predelu desnog skočnog zgloba i celog stopala. Nije bilo povrede, znaci "na zdravo", verovatno fizicko preopterecenje. Posle 15 dana nije se smirilo i doslo je do oticanja zgloba delimicno i ne previse ali i celog stopala, odnosno prvenstveno risa stopala. Bilo je kao balon. Nije mogla da se vrati u Srbiju niti je u tom mestu mogla da ode kod dr. Preko noci je bol i otok jenjavao a preko dana u toku rada se pojačavao. Vratila se 17.2 i javila ortopedu koji je napisao dve dijagnoze: celulitis flegmone i artritis i dao antibiotike. Tokom sledecih mesec i po dana popila je 3 kutije panklava i dve marocena i otok je spao na neki sada prihvaltjiv nivo da kažem 80% je sanirano ali bol nije spao, mada je danas proredjen. I dalje je nepodnosljiv ali ima dana kada ne boli, mozda 2x nedeljno. Uradjen je UZ KS nogu i sve je ok. Laboratorija je OK, CRP je 9. Danas ima bol u predelu risa najvise oko vene a kada podigne nogu bol nestaje, kad drzi neko vreme u vis. Pregledali su je lekar opste prakse, hirurg, radiolog, ortoped, reumatolog, maksiofacijalni...niko nema pojma ni o cemu. Ja kao hemijski inzenjer mislim da su u pitanju ligamenti. Sta Vi mislite? Svi kazu da se uradi MR, pa ako im treba MR onda tako mogu i ja da lecim...

    srdacan pozdrav Zoran

    Odgovoreno: 14. 05. 2020.
    • Poštovaniotok koji se javlja nakon dugog stananja i napora,po mom mišljenju,može da bude posledica poremećene vaskularizacije (niste napisali da li joj je radjen color doopler krvnih sudova nogu) ili poremećaj statike stopala (spušten svod stopala) ili neki reumatski proces (otok tetiva ili zglobova u stopalu). Za detaljnije mišljenje neophodan je klinički pregled bolesnice

      Magnetnom rezonancom se dobija uvid u manje više sve strukture stopala (i koštane i mekotkivne) kako bi se došli da rešenja problema Vaše supruge