Operisao sam koleno pred dve godine,imao sam podpuna ruptura ACL I povreda medijalnog I lateralog meniskus.Ortoped je napravuo ligamentoplastika sa tetivom iz zadne loze I menisektomija na oba meniskusa.Problem sad je u tome sto nemogu da sportujem za visok inteznite osecam nelagodnost I neki cudni osecaj u koleno,otok nemam.Zamolio bih da mi kazete u cemu je problem

    Odgovoreno: 30. 04. 2020.
    • Poštovani,

      posle operacije kolena,ponekad se razvijaju degenerativne promene na zglobnim površinama kolena (oštećenje hrskavice). Po mom mišljenju treba da uradite RTG kolena,  da Vas pregleda fizijatar,krenete na fizikalnu terapiju,da pijete lekove za hrskavicu (u Srbiji ima DONA,JointMD,Cartinorm,Peptan C kolagen...)

      Ako to ne pomogne,pregled ortopeda i ponovna artroskopija kolena

      Nadam se da sam malo pomogao. Veliki pozdrav