Postovanje...Prije mjesec dana mi je ustanovljena dijagnoza : Ruptura menisci medialis genius sin.. u prilog ima MR na koju sam isla. Dakle ustanovljeno mi je da mi je meniskus napukao. Bolove u lijevom koljenu apsolutno nemam dok obavljam aktivnosti, pomalo i treniram ali se ne forsiram zbog povrede koljena, samo u stanju mirovanja, konkretno u dugotrajnom sjedecem polozaju osjetim bol....Rekli su mi da je to za operacije. Sta Vi mislite o tome ? Ono sto mi je napisano na nalazu MR jeste: horizontalna manja ruptura medijalnog meniskusa gr II. Longitudialna manja raslojavanja tetivnih vlakana kvadricepsa. Patela diskretno medijalno pomjerena iz samog lezista. Manja kolicina tecnosti suprapatelarno. Interesuje me eto i Vase misljenje..LP

    Odgovoreno: 02. 05. 2020.
    • Poštovana,

      bez obzira na nalaz NMR mnogo je bitnije kako se vi osećate,da li možete da dukcionišete sa tim i takvim kolenom. Imate dve opcije lečenja

      1- fizikalna tearapija i

      2-operacija u smislu artroskopije kolena (ako bolovi ne prolaze,budu jači,češći....)

      nadam se da sam malo pomogao