Uradio sam magnetnu rezonancu levog kolena koje sam inace operisao pre 11 godina (pokidani prednji ukrsteni ligamenti). Nalaz glasi ovako: Edem i raslojavanje arteficijalnog LCA / prednjeg ukrstenog ligamenta sa znacima elongacije,bez rupture. Mozete li mi reci sta to znaci i kako to leciti? Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 30. 04. 2020.
    • Poštovani,

      to su znaci za rupturu LCA. Veoma je važno kako se Vi osećate,da li imate bolove,nestabilnost kolena.... i u odnosu na tegobe odlučujemo se za neoperativno lečenje (fizikalna terapija) ili operacija (artroskopija kolena i ligamentoplastika LCA).
      Dodjite do ortopeda kada ovo prodje