Pozdrav, imam 18 godina i visok sam 175cm, zanima me da li bih nekako mogao da uticem na svoju visinu, kako mogu da vidim da li je moj skelet prestao da raste, i da li bih mogao porasti nekako. Pozdrav

    Odgovoreno: 06. 10. 2019.
    • Odgovor na ovo pitanje je jeako kompleksan.Rtg snimkom epifiza kostiju se moze u odredjenoj meri proceniti da li je skeletni rast zavrsen. Modifikacijama zivotnog stila se u manjoj meri moze uticati na rast ukoliko skeletni rast nije zavrsen ali je genetska predispozicija kljucna.U fazi zavrsenog skeletnog rasta se moze hirurskim procedurama produzetka kostiju korigovati nizak rast ali je vasa visina vec sada u fizioloskim granicama