Veliki pozdrav. Moje ime je jasmin, molio bih vas za jedan konkretni odgovor i unaprijed vam se isto tako zahvaljujem. Radi se o bolu ili problemu desnog koljena. Prosle godine sam dobio udarac ispod koljena sa unutrasnje strane (oprostite na mom objasnjenju jer ne znam te strucne nazive) u prijedjelu misica i kosti. Prilikom ceka sam imao strasan bol. Nakon nekoliko mjeseci okliznuo sam se u kupatilu gdje sam ponovo osjetio isti bol. Prije desetak dana sam pokusao fudbala da igram, naravno prilikom sutiranja desnom nogom bol se pojavio. Medzutim, desava mi se sada nesto cega prije nije bilo a to da osjecam nekakvo kao zategnuce u koljenu. Kada drzim nogu u jednom polozaju, npr. Savijenom treba mi malo vise snage da je ispravim a prilikom cega osjecam i bol. M nogo vam hvala jos jednom za vas odgovor. Jasmin

    Odgovoreno: 10. 11. 2023.
    • Poštovani,

      prema tegobama koje opisujete može se raditi o povredi meniskusa, prednjeg ukrštenog ligamenta i/ili oštećenju hrskavice.

      Predlažem da uradite MRI kolena, i potom pregled ortopeda.

      S poštovanjem,

      dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg