Postovani! Imam problem s levim kolenom, proteklih 3 meseca. Problem je, kada cucnem ili savijem koleno, imam osecaj kao da mi ispadne i tada osecam bol na spoljnoj strani i ne mogu da stanem. Nakon toga da bih vratio koleno i mogao da gazim, moram rukama da pomognem ili nasilnim istezanjem. Desilo mi se jednom prilikom kada sam cucnuo. Bio sam kod lokalnih ortopeda ali mi nisu dali adekvatnu dijagnozu, u stvari i nisu mi je dali. Po jednom je iscasenje ligamenata a po drugom je sve u redu a ja i dalje imam problem! Ako na osnovu mog iskaza mozete da mi kazete sta je u pitanju ili bar da mi preporucite gde da se javim, zahvalan sam vam beskrajno. I zamolio bih vas da mi odgovorite na meil, jer ovaj sajt sam slucajno nasao. Hvala vam unapred!

    Odgovoreno: 10. 11. 2023.
    • Poštovani,

      simptomi koje ste naveli mogi biti vezani za povredu spoljašnjeg meniskusa, prednjeg ukrštenog ligamenta ili oštećenje hrskavice.

      Svakako bi bilo dobro uraditi MRI kolena.

      S poštovanjem,

      dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg