Imam hronicnu upalu ahilove leve tetive. Sada vec vise od 1 god. Na dodir uvek boli kao kako masnica boli. Velicine malog nokta je mesto bola i blize je listu nego peti.
Bio osam kod fizijatra, snimao UZ postoji zadebljanje, mazao sve "najbolje" gelove/kreme, imao sam 10 tretmana tens i (mislim) uz terapija, pio skupe kolagen prrparate, bio sam na shockwave tereapiji delovaolo je da ce pomoci ali posle je nastavilo po starom,... Nosim silikonsku potpeticu (ali ne uvek), imam uloske za moja stopala, kupio sam sada i steznik za ahilovu tetivu. Inace mi nije prvi put i to mi se dogodi na svakih par godina.
Pocinjem da sumljam da mi je postura tela u losem stanju i da se teziste lose rasporedjuje priliikom hoda, desno rame mi je sposteno, kada hodam ne mogu bad ravnu liniju da uhvatim a stopala znaju da me bolu. Pete me bole na samo na stisak sa bocne strane pa ne znam da li je to normalno.
Na shockwave terapiji mi je tvrdjeno da mi bol dolazi sa pete pa je vise peta tretirana (nije petni trn) sa strane i u podnoziju od tetive nego sama tetiva.
Iz svih ovih razloga pisem u sekciji za ortopediju jer ne doobijam adekvatno rezenje od strane fizijatrije.
Molim vas za neki konkretan savet. Bavio sam se ranijih godina sportom ali ovo sve vise lici da necu moci vise potrcati a da me nesto ne zaboli.
Poštovani, predlažem da uradite MRI pregled. Hronična upala Ahilove teteive se može rešavati operacijom ili ubrizgavanjem plazem na mesto upalnog procesa (Orthokine).
Niko do sada nikada nije spomenuo operaciju zbog upale gde imam zadebljanje od 6mm. Ja sam sa namerom napisao na deo za ortopediju. Znam da ću rešiti ovo i proćiće. Ali mi je trebao savet od strane ortopeda da li ima tu šta da se pregleda gde moja postura može da utice na opterećenje na stopala i time povećavam šansu za novom upalom ili produžetkom upale. Nadam se konstruktivnijom odgovoru, hvala.
Pitanje broj: #244419
Postovanje,
Imam hronicnu upalu ahilove leve tetive. Sada vec vise od 1 god. Na dodir uvek boli kao kako masnica boli. Velicine malog nokta je mesto bola i blize je listu nego peti. Bio osam kod fizijatra, snimao UZ postoji zadebljanje, mazao sve "najbolje" gelove/kreme, imao sam 10 tretmana tens i (mislim) uz terapija, pio skupe kolagen prrparate, bio sam na shockwave tereapiji delovaolo je da ce pomoci ali posle je nastavilo po starom,... Nosim silikonsku potpeticu (ali ne uvek), imam uloske za moja stopala, kupio sam sada i steznik za ahilovu tetivu. Inace mi nije prvi put i to mi se dogodi na svakih par godina. Pocinjem da sumljam da mi je postura tela u losem stanju i da se teziste lose rasporedjuje priliikom hoda, desno rame mi je sposteno, kada hodam ne mogu bad ravnu liniju da uhvatim a stopala znaju da me bolu. Pete me bole na samo na stisak sa bocne strane pa ne znam da li je to normalno. Na shockwave terapiji mi je tvrdjeno da mi bol dolazi sa pete pa je vise peta tretirana (nije petni trn) sa strane i u podnoziju od tetive nego sama tetiva. Iz svih ovih razloga pisem u sekciji za ortopediju jer ne doobijam adekvatno rezenje od strane fizijatrije. Molim vas za neki konkretan savet. Bavio sam se ranijih godina sportom ali ovo sve vise lici da necu moci vise potrcati a da me nesto ne zaboli.
Odgovoreno: 16. 10. 2025.Poštovani, predlažem da uradite MRI pregled. Hronična upala Ahilove teteive se može rešavati operacijom ili ubrizgavanjem plazem na mesto upalnog procesa (Orthokine).
Komentari na pitanje: #244419
Niko do sada nikada nije spomenuo operaciju zbog upale gde imam zadebljanje od 6mm. Ja sam sa namerom napisao na deo za ortopediju. Znam da ću rešiti ovo i proćiće. Ali mi je trebao savet od strane ortopeda da li ima tu šta da se pregleda gde moja postura može da utice na opterećenje na stopala i time povećavam šansu za novom upalom ili produžetkom upale. Nadam se konstruktivnijom odgovoru, hvala.
Pregledajte odgovore po oblastima