Poštovanje. Zanima me da li ovde ima leka. Ovo sam radio privatno, a moj izabrani lekar mi je rekao da ovde nema leka s obzirom da je problem hronični.

    Ultrasonografija mekih tkiva leve noge:

    U zglobnom prostoru i u lat. recesusu suprapat. burze umerena količina slobodnog izliva. Sinovija hipertrofisana, zadebljana, po tipu hroničnog reaktivnog sinovitisa. Hrskavica debljine 3,5mm, bez značajnih oštećenja. Bez značajnih degenerativnih promena po rubu zgl. površina. MQF urednog UZ nalaza. LCL i MCL kao i lig. patele bez pat. promena. Zatkoleno manja Bekerova cista, zadnji meniscealni rogovi homogeni, bez značajnih oštećenja. Vaskularne strukture urednog UZ nalaza.

    Serrapeptaze 1x1, na prazan stomak Krioth lokalno Hyalift gel lokalno Pošteda

    Planirati pregled spec. fizikalne medicine.

    Odgovoreno: 02. 05. 2024.
    • Poštovani,

      niste naveli kakve tegobe imate. UZ nije adekvatna dijagnostička metoda za zglob kolena. Treba da uradite MRI kolena, potom možete zakazati pregled na broj telefona 066 6500194, poliklinika Vaša ortopedija, Novi Sad.

Komentari na pitanje: #225713

    • Imam bolove u predelu celog kolena, nekad podnošljive, a uglavnom toliko bolne da ne mogu da šetam. Postavio sam i MRI kolena ovde, piše potpuno isto. Ovi bolovi traju godinu dana. Moram reći da su bolovi počeli kada sam izlečio prethodnu povredu hondromalacija patele zbog koje nisam mogao da čučnem. Inače, ortoped iz Zemuna je pročitao magnetnu ali nije lečio Sinovitis već hrskavicu koja nije bila problem što je magnetna i pokazala. Čak sam trebao da idem na artroskopiju hrskavice, ali sam odbio. Inače ja ovde pišem četvrti put. Ne znam stvarno gde da idem i kome više da se obratim.