poštovani doktore, da li možete da mi odgovorite na pitanje da li su lezije na lumbalnom delu kičme opasni i maligni. I sta u stvari lezije predstavlaju na tom delu tela?

    Odgovoreno: 24. 04. 2024.
    • Poštovana,

      lezija je pojam koji označava svaku nepravilnost - povreda, prelom pršljena, pomeranje pršljenova, pritisak na korenove živaca, okoštavanje, pa do tumora ili metastaze.

      Potrebno je da imate bar RTG snimak LS kičme, i da vas pregleda ortoped ili fizijatar.