Poštovani dr Kecojeviću, Zanima me Vaše mišljenje o primeni hijaluronskih injekcija u koleno kod sledećeg slučaja: RTG snimak desnog kolena u dva pravca: Izražene gonoartrotične promene sa subhondralnom sklerozom i izrazito suženim tibiofemoralnim zglobnim prostorom u lateralnoj polovini. Oscilacija u superiornom aspektu patele u projekciji pripoja tetive kvadrcepsa u sklopu entezopatskih promena. Osteofitno izvlačenje donjeg aspekta panele i kobila tibije i femura. Subluksacija patele. Hvala! Pitam za majku koja ima i dijagnozu Parkinsonove bolesti pa joj otečeno koleno i bolovi u njemu dodatno ozbiljno otežavaju već umanjenu pokretljivost.

    Odgovoreno: 21. 04. 2024.
    • Poštovana,

      injekcije sa hijaluronom i glukozaminom dovode do određenog poboljšanja kod pacijanata sa gonartrozom.

      Ukoliko se odlučite, treba da uradim pregled, po potrebi punkciju kolena i potm aplikaciju injekcije. Svakako ponesite i RTG snimak da pogledam.

Komentari na pitanje: #225358

    • Poštovani dr Kecojeviću, hvala na brzom odgovoru. Kontaktiraću Vas da zakažem pregled majci.