Dobar dan. Moj MR nalaz desnog kolena. Ako bi ste mogli da mi pojasnite bar delić ovoga bila bih Vam jako zahvalna jer nisam naišla na doktora koji želi da mi objasni.

    "Manji intraartikularni izliv. bakerova cista. U metadijafazi i epifizama medijalnog komparatmenta distalnog femura i proksimalne tibije vidljive neinfiltrativne T1/2 hipo-, STIR hiperisgnalne promene. Korteks je očuvan ddg fibrozna displazija, promena druge etiologije. Intrasupstancijalna degeneracija zadnjeg roga meniskusa gr. I. Blagi latealni tilt patele, bez subluksacije. Oba retinakuluma su urednogtoka i debljine. Trohlearna displazija - sulkus je plići. Lateralni meniskus i ligamenti ( ACL, PCL, LCL, MCL) su uredne morfologije, očuvanih kontinuiteta. *Ostale strukture kolena su uredne. Konsultacija endokrinologa."

    Hormoni i krvna slika su perfektni. Ortopedski onkolog je napisao: Dijagnoza:M22.4 Status: Koleno bez otoka (imala sam otok ranije) , pokreti puni bezbolni. Dijagnostički nalaz: NMR znaci incipijentnog sinovitisa (šta je to?) Predložena terapija:Da se javi nadl. ortopedu radi ventualne fiz. terapije. Ukoliko radiolog ima dilemu oko dif.dg. dalje praćenje kod radiologa.

    Jako sam se uplašila. Imam bolove. Ne znam gde da se uputim i kod koga. Lekari iz mog grada nisu zainteresovani da pomognu. Hvala u napred, uz dužno poštovanje, Staša.

    Odgovoreno: 21. 04. 2024.
    • Teško je reći o čemu se radi bez pregleda. Po nalazu MRI postoji manja degeneracija zadnjeg roga unutrašnjeg meniskusa, što može biti uzrok bola. Sinovitis označava upalu mekih tkiva u zglobu koja se ispoljava pojavom tečnosti u zglobu.

      Ukoliko se odučite za pregled, ponesite i RTG snimak kolena.

Komentari na pitanje: #225319

    • Staša Mladenović 22. 04. 2024.

      Imam rtg. Rađen je 15. decembra. U periodu kada su se javili bolovi. Planiram da odradim opet novi rtg pa ako bi ste pogledali i ovaj stari i sledeći put kada budem poslala novi. Hvala Vam unapred stvarno i izvinite.