Otisla sam kod ljekara radi bolova u gluteus i nozi svi su mislili da je diskus hernija. Medjutim na rg-snimku su nasli artrozu kuka. Ljekar je rekao da se vidi povreda od prije 20 ak godina i da je radi toga dosllo do razvijanja artroze-sekundarna artroza. Obadva kuka pogodjena ,al desni vise.U lijevom ne osjecam nikakve tegobe.Cula sam da je operacija jedino resenje.Ljekar mi je rekao da se rukovode simptomima pacijenta,jer cesto nije u skladu sa rengenskim snimkom..Sta Vi milsie o tome? Nemam bolove u kuku,niti kad mirujem,samo me muci grc misiica.Dobila sam injekciju diklofena,misic se opustio i bol se znacajno smanjio.Tabletu popijem po potrebi (alvedon-paracteamol). Lekar je odradio rengen i ct -skener citave kicme i karlice.Ostalo je u redu. Sta vi mislite?Da li bi mi Vasi tretmani pomogli (najvisi problem mi je spazam misica)? U prilogu saljem. rg snimak. Pozdrav ,hvala unapred Svjetlana Luketa

    Odgovoreno: 15. 04. 2024.
    • Poštovana Svetlana,

      prema RTG snimku desni kuk je zreo za operaciju, a i levi je loš. Možete uzimati lekove protiv bolova, preparate sa glukozaminom i hijaluronatom, ali nemojte da dočekate pojavu jakih bolova. Dovoljan razlog za operaciju, uz ovakav RTG, je skraćen korak, otežano obuvanje čarapa/obuće, otežan hod po neravnom i stepenicama.