Poštovani, danas sam dobio rezultat MR desnog kolena.

    Uočava se mala količina IA izliva, uglavnom suprapatelarno te oko ukrštenih ligamenata. LCA pokazuje znake mukoidne degeneracije sa minornom parcijalnom rupturom pojedinih vlakana u nivou distalnog pripoja . LCP je normalnog izgleda, bez evidentnih lezija i ruptura. U nivou zadnjeg roga medijalnog meniskusa suspektna je sasvim diskretna vertikalna ruptura (kao "ramp lezija) koja komunicira sa donjom artikularnom površinom. Lateralni meniskus je normalnog volumena, bez evidentnih lezija ili ruptura. Veća koštana modrica u nivou medijalnog kondila femura te manja u kotralateralnom nivou tibije. Mala zona edema ispod pripoja LCA. LcoIL i LcoIM su intaktni, bez evidentne rupture. Patela je normalnog položaja, oblika i veličine, sa evidentnom većom koštanom modricom u nivou medijalnog aspekta uz veću leziju medijalnog retinakuluma. Znaci hondromalacije hrskavice patele u nivou lateralnog aspekta. Uz distalni pripoj lig. patele zona edema.

    Ako može objašnjenje, dok ne odem kod ortopeda. Hvala u napred.

    Odgovoreno: 26. 03. 2024.
    • Poštovani,

      imate povredu prednjeg ukrštenog ligamenta i rascep u predelu zadnjeg roga unutrašnjeg meniskusa, koji zajedno čine koleno nestabilnim. Usput, i oštećenje hrskavice čašice.

      Neophodan je pregled ortopeda radi odluke o daljem lečenju.