Ruptura LCA et LCM genus dex..Sta treba uraditi kod ovakve bolesti kolena.Hvala

    Odgovoreno: 25. 03. 2024.
    • Ako je pukao prednji ukršteni ligament (LCA) potrebna je operacija -artroskopija kolena i rekonstrukcija ligamenta.

      Unutrašnji kolateralni ligament (LCM) se ne operiše. Ukoliko je pri pregledu koleno nestabilno, nosi se ortoza ili gipsana longeta dok ne zaraste, obično 4-5 nedelja. Nakon toga se rade vežbe za jačanje butnih mišića i savijanje kolena. Kad se to dovede u red onda se radi operacija LCA.

Komentari na pitanje: #224149

    • Hvala Dr. Kecojeviću na odgovoru. Da li on radi na Klinici za ortopediju u Novom Sadu?Hvala.