Uganuće tj. izvrtanje skočnog zgloba pre nedelju dana. Da li treba i gde snimiti ili je za to kasno? Preventiva: hladne obloge, blago masiranje liotonom/gavezom/nimulid gelom. Oslonac na bolnu nogu je moguć. Blagi otok sa spoljne strane zgloba, vidljiv podliv i sa spoljne i sa unutrasnje strane. Slika stanja na dan 22.3.24.‘ u prilogu.

    Odgovoreno: 25. 03. 2024.
    • Terapija koju ste naveli je odgovarajuća. Postavite elastični steznik za skočni zglob totkom tri nedelje. Ako je do sad uganuće ponovljeno više puta, potreban je pregled ortopeda.