1. Luksacija patele

    Pitanje broj: #156170

    Poštovani,

    Da li luksacija patele spada u lakše ili u teže telesna povrede i da li treba nositi steznike i elastične zavoje posle skidanja gipsa?

    Odgovoreno: 03. 03. 2018.
    • Poštovani,

      Luksacija patele je dosta česta povreda, (oko 6/1000). Može se lečiti hirurški ili konzervativno, zavisno od stanja povrede. Posle repozicije, nosi se gipsana imobilizacija oko mesec dana. S obzirom da je jedna od komplikacija, ponovna luksacija patele, savetuje se istovremeno jačanje muskulature natkolenice i nošenje steznika.