1. Uganuće zgloba

    Pitanje broj: #150134

    Zdravo,

    Uganula sam zglob pre tri dana i stavljena mi je longeta. Zglob mi nisu snimali, niti su radili mri, doktor je samo "opipao" zglob i rekao da mi se stavi longeta i da dođem na kontrolu posle praznika. Dijagnoza je distorsio articulatio talocruralis dextri. Na nogu mogu da se oslonim i pre stavljanja longete bio je prisutan samo mali otok. Zanima me da li bi bilo bolje da su mi stavili zavoj koji se korist kod uganuća?
    Unapred hvala : -)

    Odgovoreno: 03. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Gips je svakako bolja opcija sto se tiče poštede i protekcije zgloba. Ako i par dana nakon povrede ne možete da se oslonite na povređenu nogu i ako i dalje postoji uvećan otok, onda se svakako obratite lekaru radi kontrole. U tom slučaju je potreban rendgen snimak.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #150134

    • Moj sin je odseko prst na pola danas, idemo na previjanje,  ali kako se moze pomoći da mu poraste prst?