1. Početni oblik diskusa

    Pitanje broj: #150254

    Poštovani,

    Ovako glasi dijagnoza: msct ls kičme - početne degerativne promene u vidu rubnih osteofita i schmorlovih hernija. Na nivou l4 - l5 prisutna je dorzomedijalna protruzija diska sa kompresijom duralne kese. Na nivou l5-s1 prisutna dirzomedijalna protruzija diska.

    Molim Vas za objašnjenje! Hvala

    Odgovoreno: 03. 03. 2017.
    • Poštovana,

      Imate početni oblik diskusa kako se u narodu kaže. Prilikom iznenadnih pokreta kičme, može doći do daljeg pomeranja i proširenja promena koje su već kod Vas otpočele. Ako nemate neurološke simptome (peckanje, trnjene, odsustvo osećaja) na koži noge ili oko analnog otvora, odsustvo inkontinencije (svesna kontrola izmokravanja i crevnog praznjenje) kao i gubitak snage u mišićima, onda je preporučeno konzervativno lečenje. Ako se nešto od zadnja dve stvari pojavi, onda se zahteva hitna hirurška intervencija. Svakako bih Vam preporučio da sa nalazima odete kod neurohirurga na konsultaciju.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #150254

    • Snežana Milinčević 28. 09. 2022.

      Dobar dan. Da li može savet oko daljeg toga lečenja? Magnetni izveštaj vam šaljem u prilogu. Bolovi su konstantni, lekovi ne pomažu,injekcije takođe . Utrnuto taj deo kičme,desna butina,list i peta i donji deo ekstremiteta. Hvala