1. Operacija unutrašnjeg meniskusa

    Pitanje broj: #151044

    Poštovani,

    Operisao sam 4. novembra unutrašnji meniskus gde je postoja velika cista. Odradio sam fizikalnu terapiju, noga me i dalje boli. Ne mogu da potrčim, kad čučnem boli me, boli me i prilikom hodanja uz i niz stepenice. Tri meseca nakon operacije sam snimio ponovo koleno, cista se skoro povukla a snimak pokazuje da je meniskus pocepan. Sad mi ništa nije jasno. Da li je moguće da radiolog pogreši u čitanju snimka ili intervencija nije uradjena dobro.
    Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 03. 03. 2017.
    • Poštovani,

      Procep na meniskusu se na magnetu prilično jasno vidi. Ako imate snimak magneta pre operacije (što je praktično preduslov za operaciju), onda može radiolog da uporedi snimke i vidi da li je promena na meniskusu novonastala nakon zahvata ili je već postojala. Obično se pri operaciji pored te ciste koju ste imali, pregleda i stanje meniskusa i ako je procep prisutan, onda se odmah hirurški zbrinjava. Ako je meniskus u značajnoj meri oštećen, onda je potrebna ponovna intervencija.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #151044

    • Imala sam operaciju meniskusa prije 6.mjeseci. nije dobro odradjena . Treba ponovo da se radi operacija. Intresuje me da li je drugog puta teza operacija i oporavak?