1. Nalaz ortopeda

    Pitanje broj: #150577

    Poštovani,

    Šta znači sledeći rtg izveštaj i kakvu terapiju preduzeti: razređenje koštane strukture femura i tibije, obostrano. Subhondralna skleroza i utiskivanje tibije obostrano uz održanu širinu kolenih zglobova. Cistična razređenja koštane strukture fibule kao i tarzalnih kostiju uz održanu širinu skočnog zgloba.

    Unapred hvala

    Odgovoreno: 03. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Svakako ništa dramatično. Te opisane promene odgovaraju degenerativnim procesima koje se dešavaju u kosti, kako ona stari ili ako je duže vreme bila imobilisana. Sve u svemu nalaz upućuje da je prisutna artroza i osteoporoza zahvaćenih zglobova.