U sredu nocu sam pocela da povraćam i nisam mogla da prestanem ili da umirim mucninu. Imala sam groznicu i temperaturu ceo dan nakon toga i to je bilo to, ali sam posle toga bila iscrpljena par dana i mislila sam da ću povraćati svaki trenutak, ali nisam. Mislila sam da je virus, ali sam takođe anksiozna i depresivna vec 2 godine, i izgubila sam mamu pre 8 meseci, pa kad god sam u panici ili kada sam anksiozna, stalno imam nagon za zevanjem ili povracanjem, a sada se nastavlja ali previše, nekoliko puta u minutu. takodje sam veoma malaksala i imam konsantnu glavobolju. Za vikend sam izasla 2 puta i osecala se sasvim u redu, ali pored toga i dalje imam mucninu, groznicu i glavobolju. Ne znam da li je virus, da li je na nervnoj bazi, i plasim se da od konstantnog stresa nisam dobila neku ozbiljniju bolest.

    Odgovoreno: 18. 12. 2023.
    • Postovana,

      Vase togobe vezane za poslednje povracanje, praceno povisenom temperaturom, ukoliko niste imali znacajnije bolove u abdomenu, su najverovatnije virusne etiologije. Pri povracanju se gubi dosta tecnosti i elektrolita, tako da je posle toga uobicajena malaksalost, glavobolja i slicno. Sto se tice neraspolozenja, trebali biste konsultovati psihijatra i psihologa, ukoliko je potrebno da se i neki lekovi za to prepisu, ili samo da idete na razgovore kod psihologa. To ce svakako oni da procene i  savetuju sta je najbolje za Vas.
      S postovanjem, dr Ivan Radic