Poštovani, Radila sam krvnu sliku i još neka dodatna ispitivanja (glukozu, bilirubin, urea, kreatinin, AST, ALT, holesterol, trigliceridi itd) i sve je u opsegu osim: Eozinofili 6 i Eozinofili- aps br 0.31

    Šta to znači? I ima li razloga za brigu?

    Hvala najlepše unapred Lp, Mira

    Odgovoreno: 10. 12. 2023.
    • Postovana,

      vrednosti koje ste naveli su veoma blago odstupanje od referentnih vrednosti, bez znacaja. Nista ne morate radit vezano za to, mozete eventualno ponovit za neko vreme. U slucaju veceg povisenja, apsolutni broj iznad 0,5 i vise, bi bilo potrebno uraditi neke dodatne preglede i analize, posto moze da ukazuje na alergiju, astmu, parazite itd.

      s postovanjem, dr Ivan Radic

Komentari na pitanje: #219528