Poštovani ponekad osećam težinu u predelu grudnog koša, imam pritisak od želuca prema gore, po noći me probudi nedostatak vazduha, imam osećaj kao da mi balon krene iz stomaka prema srcu. To se uvek dešava po noći dok spavam i kratko traje, par sekundi. To me uplaši pa ustanem i izmerim pritisak, ali je u granicama normale. Kada osetim težinu iznad želuca, popijem diazepam i te simptome nemam. Drugih bolesti ni tegoba nemam. Zbog čega se to dešva i šta bi trebalo da prekontrolišem? Unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 10. 2012.
    • Poštovana,
      Pokusajte da ranije večerate a to znači da poslednji obrok koji treba da bude lagan treba da pojedete 4 sata pre odlaksa na spavanje. Jedite sporo i dobro sažvaćite hranu pre nego što progutate.
      mogućno da su tegobe koje imate posledica želudačne kile tj hiatus herniae.
      ukoliko bi se tegobe održavale i nakon promene načina ishrane, potreban je pregled kardiologa sa ekg-om.

      sa poštovanjem, dr ivana petrović