Postovanje. Imam jedno hitno i neobicno pitanje. Moja baka ima 70god. Ima sledece dijagnoze: tbc, multipleks skleroza, slog, upala zglobova, povecanu sedimentaciju. Medjutim par dana ima konstantno visoku temperaturu (37, 5-39) . Nikako ne mozemo da skinemo. Zanima me sta da radim.

    Odgovoreno: 16. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Bilo bi poželjno da vaša baka uradi osnovne laboratorijske analize krvi i urina (kompletnu krvnu sliku, crp, fibrinogen, standardni pregled urina sa sedimentom) . Sa tim rezultatima bi trebalo da poseti internistu koji bi procenio da li se radi o akutnoj infekciji i kojoj i savetovati joj terapiju antbioticima ili je razlog povišene temperature negde drugde.

      stojimo vam na raspolaganju.

      dr ivana petrović