Postovani, s' obzirom da sam bila pod terapijom kortikosteroidima 3 meseca (ne znam da li je bitno da napomenem da mi je postavljena pogresna dijagnoza, tako da je promasena i terapija) , poceli su da mi se javljaju sve nuspojave tih lekova. Kusingov sindrom, pojacana maljavost, modrice po telu, teze zaustavljanje krvarenja. Ono sto me zanima je da li ce sve to nestati uskoro. Prestala sam sa terapijom pre 23 dana. Najvise od svega me brine kusingov sindrom. Da li postoji mogucnost da se i on povuce sam od sebe ili cu morati to da lecim?

    Odgovoreno: 29. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Najvažnije je da terapiju kortiosteroidima niste prekinuli naglo (odjednom) .
      prekontrolišite kompletnu krvnu sliku, pt, aptt, šećer u krvi, holesterol, hdl -"dobar" holesterol, ldl -"loš" holesterol, trigliceride, natrijum, kalijum, hloride kao i acth i kortizol i zakažite pregled endokrinologa.

      sa poštovanjem,
      dr ivana petrović