Imamo bebu star 1 god. Tezak je 9, 800 juce je dobo temperaturu dali smo mu febricit da popije kada se probudio samo se izbezumio, kao da nije ni disao oci su mu se podigle na gore! Sta bi to moglo da bude? Odvezao sam ga u bolnicu rekli su mi da je konfuzija zbog temperature! Da li je to opasno? I sta raditi dalje?

    Odgovoreno: 29. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Mogućno je vasa beba imala "fras" - febrilne konvulzije ali je to samo na osnovu nekoliko rečenica a bez lekarskog izveštaja ne može tvrditi.
      febrilne konvulzije se javljaju u toku povišene temperature kod određenog broja dece a u uzrastu od 6 meseci do 5 godina.
      ako je vašu bebu pregledao pedijatar, onda bi bilo dobro da je pregleda i dečiji neurolog koji će vas posavetovati da li su potrebna dodatna ispitivanja kao i koje lekove treba da imate kod kuće i kako treba da se ponašate u slučaju ponovne pojave istih simptoma.
      stojimo vam na raspolaganju.

      sa poštovanjem,
      dr ivana petrović