Poštovani, čitala sam na jednom forumu islustva devojaka u tretmanima smanjena strija. Njihov recept je: 4 tablete vitamina c od 100 mg, i jedna tableta vitamina e u toku jednog dana i tako šest nedelja. Moje pitanje je da li bezopasno uzimati tu količinu vitamina za taj vremenski period? Najlepšte hvala. . .

    Odgovoreno: 29. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Sto se doze vitamina c tice mozete biti spokojni. 4 tablete od po 100 mg (sto je ukupno 400 mg) svakako nece napraviti problem u smislu hipervitaminoze.
      osim toga vitamin c je rastvorljiv u vodi te se njegov visak izlucuje preko bubrega.
      jedino je pitanje koliko je vitamin c kao jedina terapija efikasan u tretmanu strija. Bilo bi dobro da posetite dermatologa ili specijalistu plasticne hirurhije koji se bavi estetskom medicinom i posavetujete se o alternativnim metodama lecenja.

      sa postovanjem,
      dr ivana petrovic